LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ Berisha tregon si u firmos abuzimi ‘monstruoz’ në zyrën e Ramës

9 Maj 2022, 19:37, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për aferën e inceneratorëve ku tha se i gjithë abuzimi monstruoz është bërë me firmën e Ramës në zyrën e tij nga Engjëll Agaçi.

“Kanë të njëjtat qendra këta, mos t’i citojmë. Rama në zarfin që hapi u tha socialistëve që më i propozuari del Edi Rama. A e propozuan socialistët për ta hequr qafe, a e shpalli ky se ka dëshirë.

Ka firmosur tek inceneratorët. Lefter Koka i propozoi Agjencisë së Prokurorimeve Publike që këtë tender ta bëjë me negociata të mbyllura. Kthejnë përgjigje që është e paligjshme kjo procedurë.

Kush e vendos, kush e bën ligjin? Ligji nuk u shkruajt në zyrat e Veliajt dhe Ahmetajt, por në zyrat e Ramës nga Agaçi, njeriu i cili me çdo kusht duhet të ndalonte procedurën.?-tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga