LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ajas Sulejmani, i arrestuar më parë në SHBA”/ Artan Hoxha: Si ra në duart e policisë amerikane

9 Maj 2022, 20:54, Aktualitet CNA

Gazetari Artan Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme se e njeh nga afër Ajas Sulejmanin, drejtuesin e makinës luksoze që përplasi çiftin me foshnje te Rruga e Kavajës.

Gazetari ka bërë të ditur se Sulejmani ka qenë i arrestuar më parë, pasi ka tentuar të hyjë nga Kanadaja në SHBA.

Hoxha ka rrëfyer në emisionin ?Opinion? se Sulejmani jeton te Kodra e Diellit dhe është një person i fuqishëm ekonomikisht.

Gjithashtu, ai tha se 39-vjeçari ka një lokal në grykën e Këlcyrës dhe një palestër të famshme te sheshi Willson.

?Problemi është a ka qenë aty nën efektin e lëndëve narkotike apo jo? Analiza e pakundërshtueshme nuk del aq shpejt. Personi në fjalë jeton te Kodra e Diellit, e shikoja 3-4 herë në ditë. Ka qenë i arrestuar në Amerikë se ka tentuar të hyjë nga Kanadaja në SHBA nëpërmjet liqenit të madh dhe është kapur me mjet lundrues. Është njeri i fuqishëm nga ana financiare, lokali në grykën e Këlcyrës është në pronësi të tij, ka një palestër të famshme te sheshi Willson?, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga