LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Artan Hoxha/ SPAK-u po heton një çështje, përfshin të dyja palët politike

9 Maj 2022, 19:51, Aktualitet CNA

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për akuzat që ka ngritur kohët e fundit kryeministri Edi Rama ndaj SPAK-ut.

Hoxha tha në emisionin ?Log? me Endri Xhafon se SPAK-u ka nën hetim një çështje që mund t’i trazojë më shumë ujërat në politikë.

Ai pretendon se kjo çështje përfshin të dyja palët, edhe opozitën, edhe mazhorancën.

?Në një situatë të tillë, di që SPAK ka në hetim çështje që nuk janë bërë publike. Çështje që kanë brenda edhe këta të opozitës dhe maxhorancës. Në të njëjtën çështje janë brenda. Besoj se është shpejt. Kam dorëzuar në SPAK materiale për këtë gjë. Kam pasur prova dhe  kam vënë në dispozicion. Atë që kisha e dorëzova. Dhe kjo më krijon bindje se SPAK nuk po mban anë. Nuk është sukses të arrestosh një politikan por ta dënosh. Këto arrestimet që bëhen sa për fushatë janë të gabuara. Dënimet janë të rëndësishme. Kjo është situata që ne ndodhemi. Kryeministri në ato sondazhet e veta ka nuhatur diçka?, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga