LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mashtrimi përmes Forex/ SPAK arreston 20 punonjës në Call Center  

17 Mars 2022, 08:56, Kronika CNA

20 punonjës në Call Center në Tiranë dhe në Durrës, janë vënë në pranga nga SPAK, paso akuzohen se mashtronin gjermanët duke u vjedhur miliona euro përmes Forex.

Mësohet se arrestimet janë bërë me kërkesë të autoriteteve gjermane.

Përmes platformës Forex ata mashtronin gjermanët që të investonin në bursë duke u vjedhur milionat.

Aktualisht operacioni po zhvillohet në Tiranë dhe Durrës dhe SPAK po vijon me zbatimin e arrestimeve.

Lajmet e fundit nga