LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

13 të arrestuar për trafik droge/ Mes tyre edhe këngëtarja Elsa Lila

16 Mars 2022, 10:09, Kronika CNA
13 të arrestuar për trafik droge/ Mes tyre edhe këngëtarja

Kapet grupi i trafikantëve të drogës në Itali, ku mes tyre ka edhe shqiptarë. Një ndër to edhe këngëtarja e mirënjohur shqiptare Elsa Lila.

Policia shkatërroi një organizatë kriminale të dedikuar për shitjen e drogës të përbërë nga 13 persona, italianë dhe shqiptarë. Në mëngjesin e të mërkurës, hetuesit e skuadrës së lëvizshme të Romës dhe Viterbos po zbatojnë 13 urdhra paraburgimi të kërkuara nga Drejtoria e Rrethit Antimafia të Romës dhe të lëshuara nga gjyqtari hetues i prokurorisë së Romës.

Mes 13 të dyshuarve bie në sy emri i Elsa Lilës, 40 vjeçe, këngëtare e njohur në Shqipëri, e cila mbante llogaritë e dyqanit. I përfshirë është edhe boksieri Petrit Bardhi, i njohur si ?Titty?./CNA.al

Lajmet e fundit nga