LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina përplaset me trafikndarësen në Durrës/ Dy të plagosur

13 Mars 2022, 19:50, Kronika CNA

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur mbrëmje e sotme në Durrës.

Sipas raportimeve, 20-vjeçarja me inicialet  R.K., ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me trafikndarësen.

Për pasojë është plagosur shoferja dhe pasagjeri në mjet me inicialet L.K.

Njoftimi i Policisë
Rreth orës 19:30, në lagjen Nr.13 Durrës, shtetasja R.K, 20 vjeçe, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e  automjetit dhe për pasojë automjeti  ka dalë nga rruga dhe është përplasur me trafikndarësen.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesja e mjetit dhe pasagjeri shtetasi L. K., të cilët ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

Lajmet e fundit nga