LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapen duke transportuar emigrantë të paligjshëm/ Prangosen dy persona në Korçë

16 Mars 2022, 12:57, Kronika CNA
Kapen duke transportuar emigrantë të paligjshëm/ Prangosen dy

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me Sektorin e Policisë Rrugore, në vijim të operacionit policor të koduar “Perimetri”, kanë kapur në flagrancë shtetasit A. H., 35 vjeç dhe H. F., 39 vjeç, banues në Tiranë.

Këta shtetas janë kapur në dalje të qytetit të Pogradecit, duke transportuar me mjetin tip “Benz”, 5 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit ju kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga