LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet sërish drogë në burgun e Peqinit

17 Mars 2022, 08:49, Kronika CNA
Kapet sërish drogë në burgun e Peqinit

Një muaj pas mega-operacionit për kontrollin e brendshëm në burgjet e vendit, është kapur sërish lëndë narkotike në burgun e Peqinit.

Drejtoria e burgut të Peqinit njoftoi se lënda narkotike është gjendur në ambientet e përbashkëta që përdoret nga të dënuarit.

Brenda ambienteve të burgut u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 10 gram kanabis.

Lënda narkotike është gjetur nga punonjësit e drejtorisë së burgut, të cilët ushtrojnë kontrolle të shpeshta.

Lajmet e fundit nga