LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tregtonte pije të skaduara/ Arrestohet në flagrancë 56 vjeçari në Shkodër

16 Mars 2022, 15:03, Kronika CNA
Tregtonte pije të skaduara/ Arrestohet në flagrancë 56

Një 56 vjeçar nga Shkodra është vënë në prangat e policisë, për veprën penale ?Importimi, prodhimi, shitja ose ruajtja e ushqimeve të rrezikshme për shëndetin ose jetën e njerëzve?.

Shtetasi me inicialet D. H tregtonte pije që u kishte kaluar afati skadencës.

Njoftimi policisë

Finalizohet operacioni policor i koduar ?Skadenca?.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Shkodër.

Arrestohet në flagrancë një shtetas që tregtonte pije të skaduara.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik Financiar në DVP Shkodër, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e krimit ekonomik dhe financiar, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar ?Skadenca?.

Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. H., 56 vjeç, banues në lagjen ?Salo Halili? Shkodër, për veprën penale ?Importimi, prodhimi, shitja ose ruajtja e ushqimeve të rrezikshme për shëndetin ose jetën e njerëzve?.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në subjektin tregtar që administronte ky shtetas, në lagjen ?Salo Halili?, Shkodër, kanë gjetur dhe sekuestruar sasi të konsiderueshme me pije (lëngje frutash), të cilave u kishte kaluar afati i skadencës.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Lajmet e fundit nga