LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari kapet me armë/ Zbardhen skenarët që e shpëtuan në Gjykatë

17 Mars 2022, 10:51, Kronika CNA

Gazetari kapet me armë/ Zbardhen skenarët që e shpëtuan

Shtetasi E.L me profesion gazetar është arrestuar, në Tiranë pak ditë më parë.

I njëjti njihet si një nga njerëzit e përdorur për shantazhe dhe gjoba nga pronarë televizionesh.

Së fundmi nga një kamikaz kundër “Lali Erit” u kthye pro tij.

Mësohet se ai është arrestuar disa ditë më parë në Tiranë, me pistoletë. Ajo që i ka rënë në sy policisë është se arma ka pasur edhe fishekë.

Pasi është çuar në Polici, është konstatuar se dispononte një pistoletë Ecol.

Burime nga Policia thanë për CNA.al se gazetari është ndaluar në një lokal dhe se arma ka qenë me fishekë në gojë.

Çuditërisht personi nuk është mbajtur në arrest me burg, me justifikimin e arsyeve shëndetësore.

Ai është nxjerë nga gjyqtari B. Shehu me masën “arrest shtëpie” për shkak të ndërhyrjeve të forta nga politika.

Ngjarja është tentuar të mbahet sekret, por tashmë në  qarqet mediatike ngjarja është zbardhur plotësisht./CNA.al

Lajmet e fundit nga