LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I liruar me kusht/ Vihet sërish në pranga ish drejtori i bankës në Devoll

17 Mars 2022, 14:10, Kronika CNA
I liruar me kusht/ Vihet sërish në pranga ish drejtori i bankës

Specialistët e seksionit për hetimin e krimeve ndaj personit, pasurisë, të miturve dhe dhunës në familje në DVP Korçë, bënë ekzekutimin e urdhrit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për ndalimin e shtetasit Ervin Çokani, 45 vjeç, banues në Bilisht (i cili ishte i liruar me kusht).

Gjykata e Apelit Korçë, me vendimin e datës 15.03.2022, ka vendosur lënien në fuqi të vendimit datë 20.07.2016, të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë e cila e ka dënuar këtë shtetas me 9 vite e 4 muaj burg për veprën penale “Vjedhja e bankave dhe arkave të kursimit”, kryer më shumë se një herë, me pasoja të rënda.

Kujtojmë se Çokani u ka marrë 25 klientëve të bankës ku ai punonte shumën prej 945 mijë euro./ CNA.al

Lajmet e fundit nga