LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i Hekuran Billës/ Klodiana Lala zbardh dështimin e prokurorisë

17 Mars 2022, 09:53, Kronika CNA
Ekzekutimi i Hekuran Billës/ Klodiana Lala zbardh dështimin e

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen penale ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës.

Ngjarja ka ndodhur me 11 qershor të 2020 dhe nën akuzë u vunë shtetasit Viktor Marku dhe Sebastian Mali.

Gazetarja Klodiana Lala, ka zbardhur detaje nga çështja.

Sipas saj, Gjykata ka vendosur pushimin e çështjes, pas kërkesës së Prokurorisë.

Organi i akzuës nuk ka arritur të gjejë prova që implikojnë dajë e nip në këtë krim.

Sipas Lalës, dyshimet për vrasjen rëndonin edhe te 8 oficerë policie, të cilët kanë kërkuar verifikime në sistemin TIMS për Billën.

Por edhe ndaj tyre, prokurorët nuk kanë mundur të zbulojnë prova të arsyetuara se janë të implikuar.

Në të njëjtën kohë, akuzat kanë rënë edhe për Adjola Lakrën, që dyshohej se u përdor si karrem për të nxjerrë në pritë Billën./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga