Vllaznia arrin rekordin historik në futbollin shqiptar

23 Janar 2022, 14:00, Sport CNA

Vllaznia barazoi 1-1 në ?Loro Borici? përballë Egnatias. Një rezultat zhgënjyes për të besuarit e Tomas Brdariç, por dhe për objektivat e kampionatit. Megjithatë goli i Krymit ka hyrë në historinë e klubit.

Goli i realizuar ndaj Egnatias ishte i 3000 në kampionat në historinë e klubit. Vërtet shumë gola, që tregojnë historinë dhe sukseset që ka pasur ky klub prej dekadash.

Megjithatë statistikat nuk të nxjerrin gjithmonë kampion, me Vllazninë që duhet të gjejë vullnetin për tu rikthyer fitoreve dhe të konkurojë denjësisht për titullin kampion.

Lajmet e fundit nga