VIDEO/ Merr flakë stadiumi i klubit të njohur anglez

23 Janar 2022, 10:09, Sport CNA
VIDEO/ Merr flakë stadiumi i klubit të njohur anglez

Stadiumi i Wolves në Premier League ka marrë zjarr orët e para të mëngjesit të sotëm. Dy vatra zjarri për rreth dy orë ishin të aktivizuara, teksa për fat nuk pati dëme në njerëz apo dëme të mëdha materiale.

Shërbimi i Zjarrfikëseve në Wolverhampton njofton se rreth orës 01:56 të mëngjesit të së dielës, një telefonatë njoftonte për zjarrin në stadiumin e Wolves, Molinux. Pas pesë minutash zjarrfikësit ishin në vendin e ngjarjes, duke luftuar me flakët për dy orë.

Alarmi i dhënë bëri që banorët pranë stadiumit të evakuoheshin, ndërsa në orën 6 të mëngjesit gjithça kishte kaluar.

?Ka pasur zjarr në zonën e barit. Zona e lokalit dhe një pjesë e hapësirës së punës u përfshi nga flakët?, tha Andy Howard, zjarrfikës. Wolves luajti dje kundër Brendford në transfertë, ku fitoi 1-2.

? BREAKING: The fire that has broken out inside Molineux seems to be getting worse, Emergency services are on scene ???#WWFC #TheWolfpack #Wolves pic.twitter.com/B1DSfIdq7M

— ??? ?????????? (@Wolfpackwwfc) January 23, 2022

Lajmet e fundit nga