Formacionet e mundshme Kukësi-Skënderbeu/ Musta debuton me verilindorët, Vitija mungesa e Memellit

23 Janar 2022, 10:42, Sport CNA
Formacionet e mundshme Kukësi-Skënderbeu/ Musta debuton me

Kukësi-Skëndërbeu do të përballen në kuadër të javës së 17-të të Abissnet Superiores.

Një sfidë ku vetëm fitorja bën punë, me verilindorët që kërkojnë të ngushtojnë diferencën me Tiranën, ndërsa  korçarët kërkojnë t?iu largohen zonës së ftohtë sa më shumë.

Për këtë sfidë trajneri Diego Longo do të ketë në dispozicion vetëm Mustën, i cili do e nisë titullarë ndeshjen e sotme, ndërsa sulmuesi Vasil Shkurtaj dhe mbrojtsi Filip Gligorov nuk do të jenë të gatshëm për këtë sfidë.

Mungesa për verilindorët janë Ndreca i cili do të mungojë për arsye pezullimi, ndërsa Milunovic u dëmtua në ndeshjen kundër Dinamos dhe nuk është gati për korçarët.

Ndërkohë për trajnerin Migen Memelli mungesa e madhe në këtë takim do të jetë Leonat Vitija, i cili do të mungojë për shkak të një dëmtimi. Edhe Berisha ka shfaqur ditët e fundit probleme fizike me është në dyshim ndaj Kukësit.

Formacionet e mundshme:

Kukësi: Tafas, Musta, Lulaj, Marku, Bytyçi, De Lukas, Hila, Sh.Taipi, Gj. Taipi, Basha, Feizhao. Trajner: Diego Longo.

Skënderbeu: Rexhepi, Meksi, Dumfur, Sadriu, Bajrami, Zguro, Zhan Viktor, Moraesh, Mara, Berisha, Mensah. Trajner: Migen Memelli.

Lajmet e fundit nga