Portretet e Messit dhe Ronaldos bëhen virale nga një artiste

23 Janar 2022, 09:31, Sport CNA
Portretet e Messit dhe Ronaldos bëhen virale nga një artiste

Në një kohë kur skulptorët profesionistë shpesh marrin statuja të profilit të lartë, është e mirëpritur të shihet një përsëritje jashtëzakonisht e gjallë e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Mediat sociale kanë mundur të nxjerrin punën e një artisteje 19-vjeçare nga nigeria, me portrete të pabesueshme të Messit dhe Ronaldos që shfaqen në internet, duke mahnitur fansat se sa të detajuar dhe të saktë janë të dy.

Një video që tregon artisten që prodhon këto vepra është bërë virale gjithashtu dhe mund të shihet më lart.

Lajmet e fundit nga