Kukësi pranë firmës me ish-lojtarin e Skënderbeut

23 Janar 2022, 13:34, Sport CNA
Kukësi pranë firmës me ish-lojtarin e Skënderbeut

Jorgo Pëllumbi është drejt rikthimit në Kategorinë Superiore. Mbrojtësi i Kombëtares 21-vjeçare është drejt firmës me skuadrën e Kukësit.

Korçari i cili aktivizohet me skuadrën e NK Varazdin pritet të kalojë me formulën e huazimit te verilindorët ku dhe paraprakisht akordi është arritur.

21-vjeçari përpara se të transferohej në kampionatin kroat, Pëllumbi ra në sy me paraqitjet e tij mbresëlënëse me fanellën e Skënderbeut ku ndërmori dhe hapin e madh në karrierë për të nisur një aventurë jashtë vendit.

Aktualisht me fanellën e NK Varazdin ai është aktivizuar gjithsej në këtë sezon në kategorinë e dytë kroate në 10 ndeshje ku nuk ka mundur dot të realizojë dhe të japë asnjë asist.

Lajmet e fundit nga