VIDEO/ Goditi shtyllën dhe i anulohet një gol, zbuloni notën e Armando Brojës ndaj Sitit

23 Janar 2022, 11:40, Sport CNA
VIDEO/ Goditi shtyllën dhe i anulohet një gol, zbuloni notën e

Armando Broja zhvilloi një ndeshje fantastike ndaj Mançester Sitit pasditen e djeshme ku Sauthemptoni i tij barazoi 1-1 në stadiumin ?St. Mary?.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare tundi rrjetën në minutën e 23? të takimit, por ishte i pafat pasi anësori ngriti flamurin për të treguar që 20-vjeçari ishte në pozicion të parregullt.

Mediat britanike më ekzaktësisht ?HampshireLive.News? ka dhënë vlerësimin e saj për paraqitjen e ndeshjes së djeshme të Armando Brojësm duke e cilësuar me notën 8.

Portali britanik shkruan se sulmuesi shqiptar ishte i pafat për golin në pozicion jashtë loje, por e mori me profesionalizëm.

Aktualisht gjatë këtij sezoni me skuadrën e Sauthemptonit në Premier Ligë, Armando Broja është aktivizuar gjithsej në 18 ndeshje nga ku ka realizuar dhe 5 gola.

 

Lajmet e fundit nga