Zgjedhjet vendore të 6 marsit/ Zbulohet emri i kandidatit së PS në Durrës

21 Janar 2022, 09:55, Politikë CNA
Zgjedhjet vendore të 6 marsit/ Zbulohet emri i kandidatit së PS

Më 6 mars do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme vendore për 6 bashkitë që kanë mbetur pa kryetar.

Ditën e sotme është zbuluar edhe emri i parë nga PS që do të ?garojë? në këto zgjedhje.

Raportohet se sot do të mbidhet edhe kryesia e PS për të prezantuar kështu edhe kandidaten e Durrësit.

Bëhet fjalë për Emirjana Sako, që  do të garojë në 6 mars për Bashkinë e Durrësit.

Kujtojmë që janë 6 bashki që do të futen në zgjedhje, Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë./CNA.al

Lajmet e fundit nga