LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e pjesshme/ Koçi: Do i fitojmë të gjashta bashkitë, kemi avantazhe ndaj opozitës

20 Janar 2022, 19:16, Politikë CNA
Zgjedhjet e pjesshme/ Koçi: Do i fitojmë të gjashta

Gjashtë bashki të vendit do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme për kryetar bashkie.

Partia Socialiste shprehet optimiste se do të arrijë të dominojë në këto bashki, duke u bazuar se ka pjesë të saj emrat më me integritet.

Petro Koçi, deputeti i PS në një intervistë për emisionin Debat me Alba Alishanin u shpreh se kanë një terren më të mirë për shkak të përçarjes së opozitës, si dhe nga organizimi perfekt që ka kampi rozë.

?Ajo që mund të quhet kompleksim është opozita e ndarë në dy pjesë. Bëhet fjalë për 6 bashki, për një vit pasi në 2023 bëhen zgjedhjet e ardhshme. Ne kemi një parti me avantazhe ndaj opozitës. Kemi një organizim perfekt në çdo pikëpamje. Edhe në këto zgjedhje kuptohet që do përdorim gjithë arsenalin tonë organizativ për të fituar këto zgjedhje. Në qarkun e Fierit, do përpiqemi të japim kontributin tonë që të marrim fitoren.

Është një platforë e kombinuar, na duhet një kandidat me integritet moral, të ketë vlerat më të mira. Duke qenë se PS është në pushtet në nivelin qëndror, vlerësimi i elektoratit do jetë ndaj nesh.  Sigurisht që ne jemi më të pasur se opozita në bazë të vlerave njerëzore. Unë gjykoj pa qenë në konflikt interesi, PS është më e pasur me figura intelektuale, ndërsa pala tjetër duhet ta pranojmë që nuk i ka, duke marrëparasysh 1997, 21 janarin e të tjera si këto?, tha Koçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga