LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video- Lulzim Basha, mashtruesi komik që ble audiencën

20 Janar 2022, 15:56, Politikë CNA
Video- Lulzim Basha, mashtruesi komik që ble audiencën

Lulzim Basha nuk di të ndalet. Edhe pse demokratët e kanë braktisur dhe e kanë lënë të vetëm, sërish ai nuk shqetësohet. Mbështetjen e gjen nga audienca e blerë.

Ditën e sotme, kryetari i shkarkuar i PD zhvilloi një takim në Kurbin, ku u prit me protesta nga demokratët e zonës.

Por kjo nuk e shqetësoi Bashën. Madje ai ishte shumë i qetë edhe kur u lidh live në faqen e tij zyrtare ku po e ndiqnin vetëm 865 persona dhe në pak sekonda, kjo shifër shkoi në 2200 persona, ose 1400 më shumë.

Më pas, nuk kaloi as 1 minutë, dhe kjo shifër shkoi në 2700 persona, pra 500 më shumë dhe duke u rritur në çdo sekondë e duke shkuar deri në 3800 persona.

Kjo shifër ishte gjatë kohës që Basha sa po hynte në sallën ku do mbahej takimi,  çka do të thotë se nuk ka asnjë shqiptar aq të gatshëm sa të rrijë live për të parë vetëm Bashën i cili duket sikur bën pasarelë mode e duke u munduar të shfaqet i gëzuar, falë mbështetjes së madhe që po merr nga një audiencë e rreme.

Veprimet e kryetarit të shkarkuar të PD janë njësoj si të një mashtruesi komik./CNA.al

Lajmet e fundit nga