Gjekmarkaj: Lulit i thyehet zemra nga rrëzimi i Ramës

20 Janar 2022, 15:38, Politikë CNA
Gjekmarkaj: Lulit i thyehet zemra nga rrëzimi i Ramës

Agron Gjekmarkaj, që deri më dje bënte analistin dhe hiqej si parimor, tani është shndërruar në lëpirësi  serial të Lulzim Bashës.

Falë kësaj dhuntie, ai arriti të siguronte mandatin e deputetit në qarkun e Lezhës. Karrigia e Kuvendit e bëri edhe më arrogant se çfarë ishte, duke injoruar dhe ofenduar mediat apo edhe kolegët e tij deputetë.

Por dëshira e tij për më shumë të ardhura, u pa qartë në veprimet e fundit. Kur situata në PD ?zjente? dhe ishte më në krizë se kurrë, Gjekmarkaj refuzoi të jepte mendime nëpër studio televizive, nëse Basha nuk do i jepte një tjetër post të rëndësishëm. Kjo gjë bëri që Gjekmarkajt t?i besohej posti i nënkryetarit të partisë dhe Kuvendit.

Por kush ka qenë mendimi i vërtetë i Gjekmarkajt për Bashën?

Le ta gëzojë Baftjari se është djalë për së mbari?. Kështu deklaronte Agron Gjekmarkaj, pas humbjes së Lulzim Bashës në vitin 2017.

Ndërsa shkruante mbi fatin që e priste Partinë Demokratike pas humbjes, Gjekmarkaj shprehej për një situatë të vështirë.

?Duhet të heqim dorë nga këshillat sesi Basha duhet të bëhet i mirë për ta rrëzuar Ramën e keq. Ndoshta Lulin kjo këshillë e brengos e i thyen zemrën për momentin?, ironizonte Gjekmarkaj në atë kohë.

Sipas Gjekmarkajt, Opozita e re, kishte gjetur ?mbretin e saj?.

?Rama nuk pranoi të bënte zgjedhje pasi fitoi, ndërsa Basha sanksionon postin e përjetshëm pasi humbi. ?Opozita e re? gjeti mbretin e saj. ?Le ta gëzojë Baftjari se është djalë për së mbari?, thuhet në një këngë tallave shumë të përhapur kohët e fundit?, shprehej në një analizë Gjekmarkaj.

Por edhe në shkrime të ndryshme qoftë më median sociale, qoftë në shtypin e shkruar ?mllefi? i Gjekmarkajt ndaj Bashës ka qenë me doza të larta, por që ndryshimi i madh erdhi pas përfitimeve personale, duke u bërë deputet.

Me të drejtë, mund të thuhet që Gjekmarkaj meriton një dekoratë si ?gënjeshtar i dalluar me vlera të larta? në rradhët e deputetëve të Lulzim Bashës./E.K-CNA.al

Agron Gjekmarkaj si palaço publik

Gjekmarkaj kundër Bashës/ ?Lista e flliqur, Basha të japë dorëheqjen?

Dje e akuzonte sot kandidon/ Agron Gjekmarkaj në listat e PD

Agron Gjekmarkaj tallet me Bashën/ ?Le ta gëzojë Baftjari, se është djalë për së mbari?

?Lëpiu aty ku pështyu?/ Si gënjente Agron Gjekmarkaj, pasi u la në hije

Kë të besojmë?-Gjekmarkajn me roman kundër Bashës/ Sot thotë është më i miri!

Kur i bënte mortin politik Lulzim Bashës/ Dyfytyrësia e Agron Gjekmarkajt

?Propaganda e PD, një farsë?/ Gjekmarkaj ?këmbeu? fytyrën me të ndenjurat

Lëpirje për një karrige deputeti/ Akuzat e Agron Gjekmarkajt për Bashën

Agron Gjekmarkaj kundër Bashës/ ?Duhet të largohet nga drejtimi i PD?

Lajmet e fundit nga