Gjekmarkaj: Demokratët dhunoheshin në 8 janar, Basha e shijonte në zyrë

20 Janar 2022, 15:10, Politikë CNA
Gjekmarkaj: Demokratët dhunoheshin në 8 janar, Basha e shijonte

Agron Gjekmarkaj, i emëruari i Lulzim Bashës si nënkryetar Kuvendi ka folur për protestën që u mbajt në datën 8 janar para selisë së PD.

Në fjalën e tij të mbajtur në Kurbin, ku ka shoqëruar  Bashën, Gjekmarkaj u shpreh se kryetari i shkarkuar i PD tregoi që nuk iu dridh qerpiku nga protesta e demokratëve, por po e shijonte atë nga zyra e tij dhunën që u ushtrua ndaj këtyre të fundit.

?Unë prej pak ditësh kam patur nderin dhe kam pranuar ftesën e Bashës për të qenë nënkryetar i kësaj force dhe një nga arsyet që e kam pranuar këtë është edhe data 8 janar, sepse kam parë që ai nuk ka frikë, nuk  dridhet qerpiku. është i gatshëm të përballet me Edi Ramën, është i gatshëm të jetë nesër kryeministër i Shqipërisë?, është shprehur Gjekmarkaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga