LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I pafytyrë, tradhëtar”/ Nuk ndalet revolta e demokratëve, zbulojnë pazaret Rama-Basha  

20 Janar 2022, 08:50, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha vijon teatrin e tij, duke pretenduar se ai është e ardhmja.

Një ditë më parë, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim, sipas tij me demokratët e degës nr.7.

?Demokratët e Degës nr. 7 në Tiranë kanë zgjedhur të ardhmen, pa mohuar në asnjë çast të mirat që kemi bërë për shqiptarët, por pa u bërë strehë e gabimeve dhe të metave të së kaluarës. Ne kemi një qëndrim të vendosur kundër korrupsionit, si armik i mirëqenies së shqiptarëve, dhe një vizion të qartë për t?i dhënë fund tranzicionit, duke u bashkuar nëpërmjet vlerave me të gjithë ata që duan të kontribuojnë me zemër për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët.?-shkruan Basha.

Por, pas këtij postimi, demokratët i janë ?vërsulur? me komente, duke e akuzuar si aleat të kryeministrit Edi Rama.

?Të të rrojë Edi Rama që ta mbush sallën?-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan ?O i pafytyrë kur ka ndodh për 30 vjet që kryetari i opozitës kur takohet me elektoratin të shoqërohet me skuadra policie?”

?Këto të gjithë janë socialistë kanë ardhë me të mbushë sallën me porosi të kryetarit.?-shkruan një tjetër.

Gjithashtu një tjetër shkruan ?Ti je me Edi Ramen keni bërë që të shkatërroni PD dhe popullin shqiptar. Si bëri Teri juaj Erjon Veliaj sot në lagjen 5 maj.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga