Basha shikon “ëndrra”/ Kam shumicën, Berisha përgënjeshtroi vetveten

19 Janar 2022, 14:20, Politikë CNA
Basha shikon “ëndrra”/ Kam shumicën, Berisha

Kryetari i shkarkuar i PD-së, Lulzim Basha duket se shikon ?ëndrra? edhe kur është zgjuar.

Sot në një intervistë mediatike, Basha ?ëndërronte? se ka mbështetjen e shumicës së demokratëve.

?Shumica dërrmuese e demokratëve e kanë refuzuar kërkesën e Berishës. 8 janari është vija e kuqe, demokratët nuk e pranojnë dhunën.

Shumica e atyre 10 apo 15 vullnetarëve lëvizës do të binden se janë duke u përdorur si fasadë për hallet personale të një njeriu.

Nuk është më ky diskutim, nuk ekziston më, sepse po të ishte kështu atëherë ku është frika e atyre apo e atij që e organizon këta vullnetar dhe i nxjerr në anti-mitingje. Në qoftë se ka shumicën, çfarë frike ka? E pra, ky është siç e thashë, përgënjeshtrimi më i madh që i bën vetvetes që i bën Sali Berisha. Nuk e ka pasur dhe nuk e ka shumicën as në institucionet e zgjedhura të Partisë Demokratike, nga Kuvendi Kombëtar, tek Kryesia, as tek demokratët. Shumica e demokratëve kanë zgjedhur të ardhmen, e shkuara është pas.

Kjo mund të jetë e dhimbshme për Sali Berishën, por ishte rruga që ai vet zgjodhi kur i doli fjala demokratëve dhe bëj të kundërtën e asaj që premtoi. U përpoq ta merrte Partinë Demokratike dhe ta përdorte si bunker pasi u shpall ?non grata?, kur premtoi në fakt se nuk do ta përfshinte Partinë Demokratike dhe demokratët në betejën që vendosi të zhvillonte kundër SHBA-ve, pasi u shpall ?non grata? dhe këto janë pasojat.?-tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga