Video-Berisha plas "bombën"/ Vrasja në ish-Bllok zbuloi se Lulzim Basha është pronar bastesh

19 Janar 2022, 09:58, Politikë CNA
Video-Berisha plas "bombën"/ Vrasja në ish-Bllok zbuloi se

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se vrasja në ish-Bllok zbuloi se Lulzim Basha është pronar bastesh.

Nga studioja e ?Quo Vadis?, Berisha denoncoi sërish se 80 për qind e kompanisë së basteve në Qipro është në emër të bashkëshortes së Lulzim Bashës, 15 për qind të kunatit, 5 për qind të vajzës që punon aty.

?Unë nuk kam patur asnjë dijeni për bastet, ndodhi vrasja në Bllok, nuk e dija se kush e kishte kompaninë e basteve. Njerëz shumë të besuar më thanë se përfaqësuesi i Lulzim Bashës shkoi kërkoi ndihmën e tyre për të zhbllokuar bastet sepsei i bllokoi Edi Rama. Këtij përfaqësuesi i thanë që nuk të ndihmojmë dot, por mund të ndihmojë Baton Stanishiqi. Ai i thotë sigurisht. Erdhi në Tiranë dhe Rama i tha që ajo kompani, 80 për qind në Qipro është në emër të bashkëshortes së Lulzim Bashës, 15 për qind të kunatit, 5 për qind të vajzës që punon aty, unë këto nuk i kam ditur.?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga