Basha i padëshiruar nga demokratët/ Bardhi “e ngushëllon”: Ja çfarë tregojnë 20 antimitingashët

18 Janar 2022, 18:47, Politikë CNA
Basha i padëshiruar nga demokratët/ Bardhi “e

Lulzim Basha është pritur me protesta mbrëmjen e sotme nga demokratët e njësisë nr.7.

Sekretari i Përgjithshëm i shkarkuar i PD, Gazment Bardhi reagoi në lidhje me këtë protestë, duke u shprehur se këta antimitingashë që protestojnë si vullnetarë të Enverit, tregojnë se porositësit të tyre po i vjen fundi politik.

?Çfarë shëmtije, çfarë turpi! 20 antimitingashët, si vullnetarët shëtitës të Enverit, jo vetëm model i vjetëruar dhe vetëdiskretitues, por prova më kuptimplotë se e shkuara duhet lënë pas përgjithmonë.

Keqpërdorimi i grave dhe të rinjve si mjet dhune i pakicës brenda të njëjtës familje politike tregon se porositësi e ndien fundin e vet politik. Për PD, gratë dhe të rinjtë janë gur themeli për ringritjen si një forcë moderne drejt pushtetit?, shkruan Bardhi në Twitter./CNA.al

Lajmet e fundit nga