“Lidershipi s’është vetëm për burrat me kostum”/ Bregu uron presidenten e re të PE

18 Janar 2022, 12:46, Politikë CNA
“Lidershipi s’është vetëm për burrat me

Roberta Metsola, politikane kristian-demokrate nga Malta do të jetë presidentja e re e Parlamentit Europian.

E zgjedhur në këtë post pas ndarjes nga jeta të David Sassolit, 43-vjeçarja Metsola bëhet gruaja e tretë dhe më e reja në moshë, në krye të organit legjislativ të bllokut.

Ndërkohë një urim për Roberta Metsolen ka ardhur edhe nga Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

?Urime Roberta Metsola zgjedhur sot si Presidentja e Re e Parlamentit European . Po aq urime edhe Partive Popullore Europiane, @EPP @EPPG për zgjedhjen përsëri të një gruaje në drejtim të një tjetër Institucioni të rëndësishëm Europian!

Lidershipi s?është vetëm për burrat me kostum!?-shkruan Bregu, në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga