Grida Duma mesazhe kolegut Berisha

18 Janar 2022, 12:28, Politikë CNA
Grida Duma mesazhe kolegut Berisha

Deputetja Grida Duma, ajo që dikur e quante ish-kryeministrin Sali Berishën, ?koleg?, sot i ka drejtuar një tjetër mesazh liderit të demokratëve.

Gjatë një takimi me 10 zonja sot, ku ishte i pranishëm edhe Lulzim Basha, Duma tha se Berisha është katandisur në mjerim.

?Nuk shoh mjerim më të madh për Sali Berishën sesa ai që sot të mbledhë pesë njerëz apo dhjetë njerëz, që unë sinqerisht i respektoj.

Ajo që do ndërtojmë ne në LDG është vlera, është luajaliteti, jo servilizmi dhe keqpërdorja.

Jemi armata e madhe e atyre zonjave demokrate dhe individëve që bëjmë një heroizëm të madh, nuk i japim ushqim të keqes

Është mjerim që për një njeri për 30 vite në pushtet nuk arriti të ndahet nga jeta politike.?-tha Duma./CNA.al

Lajmet e fundit nga