Helmoi demokratët me gaz/ Bashën e nxjerr “zbuluar” bashkëpunëtorja e tij

18 Janar 2022, 12:16, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha i braktisur në masë nga demokratët ka zhvilluar sot një takim me disa zonja, të cilin ka tentuar të ?shesë? si takim me gratë e LDG.

Por, gjatë këtij takimi, duket se Bashën e kanë nxjerrë ?zbuliuar? vetë bashkëpunëtorët e tij.

Mbështetësja e zjarrtë e Bashës, Violeta Geci, një emër ky i njohur  për mediat, pas skandalit të sulmit ndaj aktivistet shqiptare, Evi Kokalari, ishte e pranishme sot në takimin e Bashës.

Geci në fjalën e saj u ankua se zëri i kishte ikur pas sulmit me gaz në 8 janar, dhe ankohej se është sulmuar.

?Me falni e kam zërin kështu nga gazi në 8 janar. Qanim të gjithë .

Ka qënë dita më e vështirë e jetës time. Të gjitha u ankonim për njerëzit që kishim jashtë.

Na gjuanin me gaz me, shkopinj me gurë, nuk dilnim dot tek fëmijët tanë. Nuk iu përgjigja djalit tim që e kisha me 40.

Thoja, a do dalim gjallë sot?

Më thanë shoqet, sigurisht që do dalim. Kemi kauzën tonë shumë të fortë.

Atij patriotit tim, se kryetar nuk e kam më, duhet tiu kërkojë falje 300 nënave të Tropojës që janë veshur sot me të zeza?-tha Geci.

Në fakt gazi u hodha nga brenda selisë së PD, aty ku ndodhej Lulzim Basha dhe ?mercenarët? e tij. Si dhe nga Policia e cila u thirr nga Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga