Demokratët e Fierit e pritën me protesta/ Basha i emocionuar: Ishte e mrekullueshme

18 Janar 2022, 12:39, Politikë CNA
Demokratët e Fierit e pritën me protesta/ Basha i emocionuar: Ishte e

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e diel ishte në Fier, për të zhvilluar një takim me demokratët.

Por, në fakt ai u ?surprizua? nga demokratët e Fierit, të cilët e pritën me protesta dhe për të mbushur sallën i erdhi në ndihmë ?aleati? i tij në qeveri.

Por, sot Basha edhe pse u prit me protesta nga demokratët e Fierit, është shprehur u emicionuar duke e cilësuar atë si pritje të mrekullueshme.

?Para disa ditësh isha në Fier. Një pritje e mrekullueshme dhe prekëse. Kishte entuziazëm, cilësi, qytetari.

Do jem cep më cep për të folur me të gjithë.

Edhe me të zhgënjyerit edhe të zemëruarit me masakrën e 25 prillit.

Do I dëgjojmë të gjithë edhe ata që iu kishte humbur arsyeja dhe iu është rikthyer.

Kjo betejë nuk do bëhet për fatin e një njeriu?-tha Basha./CNA.al

Demokratët e Fierit protestë kundër Bashës/ Ndërhyn policia

Dështimi i takimit të Bashës/ Kush ishin shoqëruesit që i mbushën sallën në Fier

Basha dështon në Fier/ Rama i vjen në ndihmë

Demokratët e Fierit ?surprizojnë? Bashën

Lajmet e fundit nga