Vezët dhe thirrjet për largim/ Hajdarmataj: Kohët e qeta të Bashës kanë mbaruar

18 Janar 2022, 13:25, Politikë CNA
Vezët dhe thirrjet për largim/ Hajdarmataj: Kohët e qeta të

Lulzim Basha, i braktisur masivisht nga demokratët, tek tuk po zhvillon ndonjë takim nëpër  Tiranës.

Një të tillë ka mbajtur edhe sot, ku është pritur me një protestë, nga gratë demokrate dhe të rinjtë e Forumit Rinor të PD-së.

Ndërkohë nuk munguan as vezët të hedhura në drejtim të automjetit të Bashës.

Për anëtaren e Komisionit të Rithemelimit Mimoza Hajdarmataj, është normale një gjë e tillë, për ti dhënë mesazhin Bashës se kohët e tij të qeta kanë përfunduar.

E ftuar në ?ABC Live? Hajdarmataj ka thnë se bëhet fjalë për reagime spontane ndaj sjelljes kriminale që u bë në protestën e 8 janarit.

?I bërë bashkë me Ramën,  Basha është një armik më shumë i PD-së. Këto janë reagime spontane ndaj një sjelljeje kriminale, me mercenarët e tij, i mbështetur nga policia. Nxjerrja e deputetëve nga grupi parlamentar ishte kundër ligjit”, është shprehur Hajdarmataj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga