Nga 100 vjetori Shqipëri-SHBA tek investimet dhe korrupsioni/ Yuri Kim përballë Erla Mëhillit

19 Janar 2022, 13:12, Politikë CNA
Nga 100 vjetori Shqipëri-SHBA tek investimet dhe korrupsioni/ Yuri Kim

Ambasada Amerikane ka njoftuar se ambasadorja Yuri Kim do të jetë sonte përballë moderators Erla Mëhilli në emisionin ?Now?, në Euronews Albania.

?Shihni intervistën e Ambasadores së Shteteve të Bashkuara Yuri Kim në emisionin ?Noë? me Erla Mëhillin në Euroneës Albania, sonte, ora 20:45. Dëgjoni Ambasadoren Kim teksa diskuton mbi 100 vjetorin e marrëdhënieve midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, investimet amerikane, rëndësinë për t’u përballur me ata që janë të përfshirë në korrupsion ose minojnë demokracinë, vendin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara, situatën midis Rusisë dhe Ukrainës dhe më shumë?, njofton ambasada.

Kjo do të jetë intervista e parë diipomates ameriaken për vitin 2022./CNA.al

Lajmet e fundit nga