Meta ftesë partive politike për zgjedhjet në 6 Bashki/ Përgjigjet PS

19 Janar 2022, 10:54, Politikë CNA
Meta ftesë partive politike për zgjedhjet në 6 Bashki/

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka nisur procedurat për përcaktimin e datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore.

Sot ai do të nisë dhe konsultimin me partitë politike dhe konkretisht me Partinë Socialiste.

Në orën 12:30, raportohet se kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla do të jetë në Presidencë, për t?u konsultuar për datën e zgjedhjeve.

Në gjashtë bashki pritet të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore dhe konkretisht në Shkodër, Durrës, Vorë, Dibër dhe Lushnje./CNA.al

Lajmet e fundit nga