LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Kjo është skandaloze”/ Metës nuk i del e keqja me Bashën, i kujton llogaridhënien

19 Janar 2022, 21:24, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta, është I ftuar sonte në ?Opinion?, ku është ndalur tek situata politike në vend dhe konkretisht ajo që po ndodh në PD.

Meta u shpreh se në partitë politike ka rënë sistemi i llogaridhënies dhe askush nuk mban përgjegjësi për vendimet e gabuara duke shigjetuar Bashën.

?Është një situatë skandalozë, këtu ka rënë sistemi llogaridhënies në shtet, padyshim edhe në forcat politke. Kjo ndodh edhe në PD, ku askush nuk do të mbajë përgjegjësi për vendimet e gabura në të kaluarën dhe natyrisht që kjo dëmton qytetarin në radhë të parë.

Ky ashpërsim i krizës në PD vret edhe më tej shpresën tek qytetarët dhe shton arrogancën tek pala tjetër që ka shkëlqyer me arrogancën e saj?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga