Meta vendos/ Ja kur do të mbahen zgjedhjet e pjesshme lokale

19 Janar 2022, 21:10, Politikë CNA
Meta vendos/ Ja kur do të mbahen zgjedhjet e pjesshme lokale

Presidenti Meta do të dekretojë shumë shpejt datën e zgjedhjeve të pjesshme në 6 bashkitë që drejtohen pa kryetarë të zgjedhur.

I ftuar sonte në Opinion, Meta ka zbuluar dhe datën që pritet të dekretojë.

“Nëse do duhet të vendos sonte do me duhet të dekretoj 27 shkurtin, nëse shprehem nesër do më duhet të dekretoj 6 marsin.

Ka një hapsirë dhe unë jam i disponuar për të dhënë kohën maksimale 45 ditë.

Së dyti disponimi im është që ti krijojmë një mundësi opozitës apo atyre që nuk janë në qeveri që të mund të përgatiten sa më shumë.?, tha Meta./CAN.al

 

Lajmet e fundit nga