LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mafie e kaluar mafies”/ Kokalari: Shtëpitë e popullit u prishën për projektet e kryetarit të Lulzim Bashës

19 Janar 2022, 18:55, Politikë CNA

Aktivistja Evi Kokalari ka komentuar ngjarjen e sotme ku në zonën e 5 Majit u shembën disa banesa. Nëpërmjet një statusi, Kokalari shkruan se, shtëpitë e popullit janë prishur që të ndërtohen projektet e kryetarit të komanduar të Bashës në Fier, Agron Kapllanaj.

Aktivistja thekson se kjo është një çështje e shqiptarëve kundër mafies , ndaj dhe shqiptarët nuk duhet të kenë mëshirë ndaj tyre.

?Shtëpitë e popullit fukara u shëmbën që të ndertoj projektet e tija kryetarit i Lulzim Basha në Mallakastër, pikërisht ai që e priti në Fier para disa ditësh.

Kjo është mafie kaluar mafies dhe duhet luftuar deri në shkatërrim të plotë.

Ç?po ndodh në Shqipëri nuk është më çështje vetëm e demokratëve, por është çështje e gjithë Shqiptarëve kundër mafies qeveritare dhe parlamentare.

Mos kini mëshirë ndaj këtyre njerëzve?, shkruan Kokalari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga