LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta dekreton zgjedhjet e pjesshme vendore

20 Janar 2022, 09:05, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar zgjedhjet e pjesshme vendore, duke caktuar datën 6 Mars 2022 për zhvillimin e zgjedhjeve për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

?Të dashur qytetarë,

Sapo dekretova caktimin e datës 6 mars 2022, për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

Uroj që ky proces të jetë një shembull i besimit te demokracia dhe vota e lirë! ???, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga