“Dështak, s’ke lidhje me ne”/ Basha “masakrohet” nga demokratët: I degjeneruar, ke selinë jo partinë

20 Janar 2022, 20:34, Politikë CNA
“Dështak, s’ke lidhje me ne”/ Basha

Kryetari i shkarkuar i PD ka shkuar ditën e sotme në Kurbin, aty ku u prit me protesta nga demokratët.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Basha ka shpërndarë disa foto me ata që ai i quan demokratë dhe shprehet se bashkimi i forcave të tyre do i japë fund tranzicionit.

?Me shpirtin e tyre të madh, demokratët e qarkut të Lezhës kanë zgjedhur të ardhmen, të vetëdijshëm se Partia Demokratike është shpresa e vetme e shqiptarëve për ndryshim. Dhe në emër të vlerave mbi të cilat familja jonë politike është ngritur dhe qëndron, me busullën që na drejton përherë nga perëndimi, ne jemi gati të bëjmë çdo sakrificë për Shqipërinë dhe shqiptarët, për të risjellë demokracinë dhe legjitimitetin në vend. Vendosmëria jonë është e madhe, aleancat tona janë më forta se kurrë dhe të gjithë bashkë do t?i japim fund tranzicionit dhe idhujve të tij të rremë, për të ndërtuar një të ardhme më të mirë?, shkruan ai.

Por ndonëse Basha pretendon se po takon demokratët, duket se po ndodh e kundërta. Këta të fundit janë edhe kritikët më të mëdhenj të kryetarit të shkarkuar të PD.

Në facebook, të shumtë kanë qenë ata që e kanë kritikuar, duke e akuzuar si një bashkëpunëtor të Edi Ramës dhe një dështak.

Një demokrat, sfidon Bashën, duke e ftuar të marrë pjesë në proces votimi dhe të tregojë se sa mbështetje ka, duke i vënë në dukje se po mban peng selinë por nuk ka partinë.

?Je i degjeneruar si person pa burrëri seder seriozitet ske asgjë si person je tamam kufomë. Ti ke selinë po nuk ke partinë se anëtarësia është partia o Lulzim ec dhe dil në votim o ordiner ta shohim mbështetjen tënde?, shkruan demokrati.

Ndërsa një tjetër, e cilëson Bashën si një fatkeqësi për demokratët në vend.

?Jeni turp dhe fatkeqësi për demokratët ti përjashtove këdo që të kundështovi dhe e ke problem për popullin demokrat ta shesës te Rama nesër?.

Një tjetër komentues, i ka nxje rrë në dukje dështimin në zgjedhje dhe lënien e PD në opozitë për plot 12 vjet. ?O mashtrus po bën 12 vjet në opozitë dhe akoma sheh andrra se do bëhesh kryeministër o hale mashkull?.

?Ti o pleh ske asnji lidhje me demokratët, dështak?, shprehet një tjetër./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga