‘Një deputet do të vritet”/ Braho ‘shfrenon’ sërish imagjinatën: Me 8 janar do bëhej nami, informacioni sekret

20 Janar 2022, 19:18, Politikë CNA
‘Një deputet do të vritet”/ Braho ‘shfrenon’

Ish-deputeti i PS Spartak Braho vijon me imagjinatën e tij. Ai ka deklaruar me herët se në protestën e datës 8 janar do të kishte viktima, gjë që rezultoi jo e vërtetë.

Sonte në ?Front line? ai shtoi se nëse protestuesit do të hynin brenda, do të ishte bërë name dhe se nuk do të ndaleshin me një apo dy të vrarë.

 ?Deklarata ime parashikoi dhe frenoi një akt dhunë që ishte parashikuar të ndodhte ditën e protestës. Fakti që disa përfaqësi diplomatike, duke pasur parasysh edhe ambasadën amerikane paralajmëruan shtetasit e vet, që të mos afroheshin në afërsi të ndërtesës ishin shumë kuptimplota të ngjarjes që pritej.

Disa shërbime të inteligjencës shqiptare dhe të huaja e paralajmëruar dhe parashikua dhe u vërtetua me të gjithë zhvillimin e saj. Shërbimet e parashikuan që në rrethin e tyre që do goditej ishte dhe Alibeaj. Sot dikush ka thënë që ka qenë edhe Basha sepse është parë një njeri me thikë në dorë, nuk e di?, tha ai.

I pyetur se sir a në dorën e tij tij ky informacion, Braho tha:

“Sekretet profesional. Parashikoi dhe ekzaktësisht kështu ishte. Unë shkruaj dhe një ditë do ta themi se kush e parashikoi.

Nëse ata do të kishin hyrë brenda do të kishin bërë namin, nuk do të ndaleshin me një apo dy të vrarë?, shtoi ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga