Në koalicion me Bashën apo Berishën?/ Si përgjigjet Agron Duka

20 Janar 2022, 20:55, Politikë CNA
Në koalicion me Bashën apo Berishën?/ Si përgjigjet Agron

Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste Agron Duka ka treguar se anën e kujt do të mbajnë në zgjedhjet e pjesshme vendore.

?Bisedë zyrtare nuk kemi bërë asgjë, por kam pirë vetëm një kafe me Sali Berishën. Folëm për situatën politike, tha opsionet e veta dhe pse mendon se ky grup mund të fitojë zgjedhjet pavarësisht ndarjes së PD. Ai mendon se duke bërë një koalicion është optimist se do fitojë disa bashki.

Por unë jam skeptik që 2 PD-të e ndara mund të jenë më të forta kur janë vetëm.

Ne kemi menduar që në bashki të ndryshme të mbështesim një kandidat që sipas nesh është më i parapëlqyer nga qytetarët. Duarkryq nuk rrimë dot. Jo, nuk do futemi në koalicion me asnjë,? tha Duka./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga