Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Meta mesazh Bashës

20 Janar 2022, 21:50, Politikë CNA
Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Meta mesazh Bashës

Presidenti Ilir Meta ka përsëritur qëndrimin e tij në lidhje me zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 mars.

Përmes një video mesazhi, Meta duket se i ka dërguar dhe një mesazh të koduar Lulzim Bashës pasi bojkotoi zgjedhjet e vitit 2019.

Në një videomesazh në rrjetet sociale, Meta thekson  ?Boll më me bojkote!

Sipas kreut të shtetit, tashmë është koha që të rivendoset institucionet e votës së lirë.

?Boll më me bojkote! Koha për të rivendosur institucionin e votës së lirë! ???, shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga