PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

21 Janar 2022, 10:09, Politikë CNA
PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet

Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve.

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda Angoni, të jetë kandidatja për kryetare të Bashkisë së Shkodrës.

Gjithashtu është përzgjedhur edhe kandidatja për kryetare bashkie në Durrës. Bëhet fjalë për Emirjana Sako, e cila  do të garojë në 6 mars për Bashkinë e Durrësit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga