“Miu nuk bëhet kurrë luan”/ Demokratët i "ngrijnë" buzëqeshjen Bashës

21 Janar 2022, 10:09, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha e ka nisur ditën duke vijuar me ?teatrin? e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha iu ka drejtuar një mesazh demokratëve, duke thënë se ai është ?e ardhmja?.

Pasi shkaktoi humbje të njëpasnjëshme, dështime dhe tradhëtoi demokratët, tani Basha kërkon t?iu hedhë his syve, duke thënë se ai do luftojë korrupsionin, se ai është e ardhmja, e të tjera broçkulla si këto.

Por, pas këtij postimi, demokratët i kanë ?ngrirë buzëqeshjen? Lulzim Bashës, të cilin e akuzojnë si tradhtar dhe dështak.

?Ti ke 10 vjet që thua këto fjalë mor dështak?-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan ?Zoti të na ruajë nga ty…o tradhëtar !!!?-

Gjithashtu një qytetar shkruan ?Shko tek 5 Maji apo atje pjesën e tepsisë...?

?Nuk t’i jep votat Amerika o mavri, po populli.

E popullin nuk e ke me vete se ti je vetëm humbës!?-shkruan një tjetër.

Po ashtu një demokrat shkruan ?Po i bën tamam o Bashë detyrat që të janë ngarkuar për të përçarë sa të mundesh PD, por shpejt do marrësh përgjigjen nga demokratët me votë do të ngrijë buzeqeshja dhe pabesia që po bën për gjithë shqiptarët?.

?Miu sado të mburret e të kapardiset elefant nuk bëhet kurrë,ti je një mi?-shkruan një tjetër ndjekës i Bashës në rrjetet sociale.

Më poshtë disa nga komentet:

Lajmet e fundit nga