E fundit!

x

Gara e 6 marsit/ Kujt do t'ia besoj PS garën për Bashkinë e Lushnjes

21 Janar 2022, 16:03, Politikë CNA
Gara e 6 marsit/ Kujt do t'ia besoj PS garën për

Partia Socialiste duket se e ka gjetur zgjidhjen për kandidatët që do të marrin pjesë në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

CNA.al raportoi ditën e djeshme se për Bashkinë e Durrësit në garë do të ishte kryetarja e komanduar Emirjona Sako, e cila do të ketë përballë dy kandidatë të tjerë në këtë betejë.

Por mesa duket e njëjta gjë po ndiqet edhe për bashkitë e tjera.

Partia Socialiste ka propozuar për kandidate për kryetare të bashkisë Lushnje, Eriselda Sefën. Aktualisht Eriselda Sefa është kryetare e komanduar në këtë bashki. Ndërsa një ditë më parë Komisioni i Rithemelimit zbuloi 3 kandidatët e mundshëm për Bashkinë Lushnje të cilët janë Arben Zjami, Daniel Shandro dhe Nevila Bami.

Ndërkohë në Bashkinë Shkodër,  se socialistët do të garojnë me prefekten e qarkut, Majlinda Angoni. Aktualisht Shkodra drejtohet nga kryetarja në detyrë, Voltana Ademi, e vetmja bashki që drejtohet ende nga demokratët./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga