LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Meta nderon Teatrin “Andon Zako Çajupi”/ Korça tregoi qytetarinë e saj

21 Janar 2022, 10:59, Politikë CNA
Foto-Meta nderon Teatrin “Andon Zako Çajupi”/ Korça

Presidenti Ilir Meta është i pranishëm sot në qytetin e Korçës, në ceremoninë e vlerësimit të katër artistëve të shquar korçarë, si dhe të Teatrit ?Andon Zako Çajupi?.

Meta i ka dhënë Teatrit ?Andon Zako Çajupi? titullin ?Nderi i Kombit?.

Në fjalën e tij, Meta tha se Korça ka prodhuar shumë personalitetet, ndërsa shtoi se duhen ruajtur vlerat dhe traditat më të mira.

?Ky është një qytet që ka prodhuar shumë personalitete.

Urime shumë për Muzeun.

Ne jemi pak të pakujdeshsëm në ruajtjen e problematikave të trashëgimisë, vlerave. Por, Korça tregoi qytetarinë e saj.

Pashë vërtetë një punë të mirë për muzeun e Kolonjës, duhen ruajtur këto vlera.

Asgjë nuk fillon nga e para e nuk mund të ketë vazhdimësi nëse nuk ruhen traditat më të mira para nesh?-tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga