PS gati për zgjedhjet e pjesshme/ Kur do publikohen emrat

21 Janar 2022, 14:51, Politikë CNA
PS gati për zgjedhjet e pjesshme/ Kur do publikohen emrat

Gjashtë bashki të vendit do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në datën 6 mars.

PS ka nisur punën për përzgjedhjen e kandidatëve, me të cilët do të përfaqësohet në pushtetin vendor.

Arben Pëllumbi, deputeti i PS tha se do në fund të javës së ardhshme, strukturat në 6 bashkitë në fjalë do të kenë përzgjedhur emrat e kandidatëve.

Në një intervistë televizive, ai shtoi se strukturat e Durrësit dhe Shkodrës kanë nxjerrë disa emra.

?Ne kemi filluar një mënyrë të re komunikimi me qytetarët. Në të aspekt, kryeministri dëshiron të mbledhë mendime, pavarësisht nëse ata janë apo jo votuesit tanë. Nuk ka rëndësi kush ta jep mendimin. Përsa u përket zgjedhjeve të 6 marsit, ne do të tregojmë seriozitetin e nevojshëm. Sot në të gjitha strukturat tona në këto 6 bashki ka filluar puna për të përzgjedhur emrat që do të prezantohen në fund të javës që vjen. Strukturat e Durrësit dhe Shkodrës kanë nxjerrë disa emra?, tha ai./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga