Video- Meta mahnitet nga dëbora/ Reciton vjershë për Korçën

21 Janar 2022, 15:41, Politikë CNA
Video- Meta mahnitet nga dëbora/ Reciton vjershë për

Ilir Meta ka zbarkuar ditën e sotme në qytetin e Korçës, ku ka vlerësuar me tituj të rëndësishëm artistë të shquar korçarë si dhe i ka dhënë Teatrit ?Andon Zako Çajupi? titullin ?Nderi i Kombit?.

Por mesa duket, Meta nuk i ka rezistuar dot  dëborës që ka mbuluar qytetin e juglindjes, dhe ka nisur të recitojë një poezi kushtuar Korçës.

Presidenti, i buzëqeshur dhe me duart që i lëviz sa majtas djathtas, shpreh këto fjalë: ?Lumja ti moj Korçë lule, që le pas shoqet e tua, si trimi në ballë u sule, ta paçim përjetë hua?.

E në fakt, gjatë qëndrimit në Presidencë, Metën e kemi parë në forma nga më të ndryshmet, ku ngjit majat e maleve, shëtit lëndinave, apo edhe shumë të tjera si këto, por mesa duket kjo është hera e parë që e shohim të recitojë.

Më poshtë mund të shohni edhe videon e publikuar nga presidenti Ilir Meta. /E.K-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga