“Plehrat po paguajnë plehrat”/ Dylgjeri: Ky është Shteti i Edi Ramës, rryshfet e korrupsion

11 Janar 2022, 21:17, Aktualitet CNA
“Plehrat po paguajnë plehrat”/ Dylgjeri: Ky është

Analisti Ylli Dylgjeri, ka reaguar pas detajeve të forta që gazetari Elvi Fundo, ka zbuluar sonte në “Adi Krasta Shoë”, ku solli me fakte se si inceneratorët paguajnë mediat për të heshtur për skandalet korruptive.

Duke e dënuar këtë skandal, sicc e quan ai, Dylgjeri thekson se ky është Shteti i Edi Ramës, rryshfet, korrupsion,mashtrim, klientelizëm.

“Skandal Te “Adi Krasta Shoë”:

Gazetari Elvi Fundo publikon listat e pagesave te shtypit te blere ne TV dhe shtypin e shkruar. Me thjesht

Inceneratoret po paguajne “Median e pavarur”, klientet e Kryeministrit ose thjesht: Plehrat po paguajne plehrat per te mbyllur gojen.

Marrin para nga bizneset dhe taksat e qytetareve dhe nuk behet asnje investigim nga pseudogazetaret.

Ky eshte Shteti i Edi Rames. Ryshfet, korrupsion,mashtrimklientelizem.

Vazhdojme komunikimin me publikun…”/CNA.al

Lajmet e fundit nga