LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çlirim Gjata tallet keq me Bashën/ “Tani do shpërndajë dhe OKB-në!”

11 Janar 2022, 16:55, Aktualitet CNA
Çlirim Gjata tallet keq me Bashën/ “Tani do

Ish-sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike Çlirim Gjata ka komentuar vendimin për përjashtimin e përhershëm nga partia të 9 anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit, si dhe pezullimin e 17 mbeshtëtësve të Berishës nga funksionet në PD.

Çlirim Gjata e quajti nul këtë vendim të Lulzim Bashës, duke u shprehur me ironi se Basha mund të shpërndajë dhe OKB-në por kjo nuk do të thotë që OKB do të ndalojë vërtetë punën e saj.

Ndër të tjera, Gjata thotë se Basha ka bunkerizuar Selinë blu dhe është kthyer në një vetë të burgosur, të cilit askush nuk shkon ta takojë apo t?i dërgojë ushqim dhe rroba.

?Lulzim Basha me ato që kanë mbetur aty mund të shpërndajnë dhe OKB-në. A ka vlerë kjo? Ne si komision rithemelimi vazhdojmë punën për të mbaruar detyrimet që kemi deri në 22 mars. Ai mund të mblidhet përsëri, shkarkon sërish. Ai vazhdon shton mercenarët, bashkëpunon me policinë për të rrahur demokratët. Ne do vazhdojmë me ristrukturimimn e PD-së që duhet të përfundohet deri në 22 marsd kur zgjidhet kryetari i ri. Ai një gjë e di mirë, që pushtet nuk mer më me kete situatë. Vetë, në zonën ku kam qenë unë, janë mbi 9000 vota, jo për mua, por për partinë. Pra i gjithë ekipi që kemi punuar, janë jo pak, demokratë të jashtëzakonshëm. Si mendon Basha që do të marrë këto 70 mijë vota personale të të përjashtuarve. Ai e di mirë që pushtet nuk merr. Ai ka zgjedhur bashkëpunimin me Ramën për ta kthyer në biznes për interesat e tij personale.

Lulzim Basha thoshte nuk do ta lejoj që PD të kthehet në bunker për mbrojtjen e interesave të një njeriu. Çfarë bëri? 7 dyer të blinduara dhe trupa militare të stërvitura për të penguar demorkatët të hyjnë në shtëpinë e tyre. E ktheu më keq se në bunker, e ktheu në burg. Lulzim Basha i vetëburgosur, nuk i çon kush as ushqim, as veshje.?, tha Gjata./CNA.al

Lajmet e fundit nga